KAJ JE TO?
Teden pisanja z roko 2021, je vseslovenska akcija, že šesta zapored, s katero ozaveščamo o pomenu ohranjanja pisanja z roko.

KDO GA ORGANIZIRA?
Organizira ga Društvo radi pišemo z roko, skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo.  Na Teden 2021 se je doslej prijavilo 215 šol in drugih ustanov.

AMBASADORJI TEDNA PISANJA Z ROKO 2021 SO:
-dr. Erik Brecelj, kirurg in aktivist,
-Urša Menart, režiserka in scenaristka,
-Tadej Pogačar, kolesarski šampion.

NAMEN PROJEKTA:
Spodbujali bomo “lepo” pisanje z roko, čitljivo, tekoče, četudi bomo pisali bolj počasi. Skrbno bomo oblikovali in povezovali črke. Vemo, da nekateri pišejo le še s tiskanimi črkami, a se bomo trudili pisati s pisanimi črkami, tako malimi kot velikimi.

OSREDNJA TEMA PROJEKTA
Osrednja tema projekta je ‘Pišem pismo prijatelju’.  Besedo ‘prijatelj’ razumemo v širšem pomenu besede. To je lahko sošolec, mama, oče, babica, dedek, brat, sestra, sosed ipd

NAŠE AKTIVNOSTI:

1. Na socialnih omrežjih bomo v Tednu pisanja z roko (Facebook, Twitter, Instagram …) objavili svoj rokopis na brezčrten papir s pisanimi črkami in napisali: »To je moja pisava. Ponosna/Ponosen sem nanjo, saj je izvirna in neponovljiva.« In se podpisali.
  2. V mesecu decembru bo naredili vsak razred „knjigico novoletnih želja.
  3. Pisali bomo pisma in voščila sošolcem.
  4. Pisali bomo pisma v dom starejših.

Jožica Pelko