V ponedeljek, 9. septembra, je na naši šoli potekal podpis pogodbe z na javnem naročilu izbranim izvajalcem za rekonstrukcijo športnega igrišča pri šoli. Nove športne površine bodo pomembna pridobitev za učenke in učence ter krajevna športna društva in krajane. Za sofinanciranje projekta v pogodbeni vrednosti 595.955 evrov z vključenim davkom na dodano vrednost je Občina Sevnica uspešno pridobila sredstva Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport, ki bo za projekt prispevalo 100.000 evrov ter Fundacije za šport, ki bo za projekt prispevala 55.728 evrov. Iz občinskega proračuna bo za projekt namenjeno 440.227 evrov. V sklopu projekta je predvidena umestitev 130-metrske krožne tekaške steze z dvema programa, ureditev večnamenskega športnega igrišča za skupinske športe z žogo (mali nogomet, košarka, rokomet) in ureditev steze za skok v daljino s podaljšanjem za tek na 60 metrov. Vse površine bodo izvedene z dreniranim asfaltom in zaključnim slojem iz sintetične prevleke. V sklopu projekta bo urejena meteorna kanalizacija na območju igrišča, športne površine pa bodo v celoti ograjene s panelno ograjo, saj se igrišče nahaja tik ob regionalni cesti skozi Šentjanž. Pred šolo bo urejeno tudi manjše otroško igrišče, ob šoli pa je predvidena še ureditev 14 označenih parkirnih mest.

Celoten članek je dostopen TUKAJ.

Vir: Občinska uprava Občine Sevnica